יום שבת, 19 במאי 2018

רוצה הביתה

חמותי גרה אצלנו כבר מעל שנה. העברנו אותה עם כל חפציה במבצע קשה ומסובך ועבדנו כמו חמורים לסדר לה את הדירה שיש לנו מתחת לבית.
הרעיון לעבור היה שלה כי היא נעשתה חולה וחלשה מכדי להסתדר לבד. הייתה לה אמנם מטפלת שגרה אצלה אבל מאחר והיא גרה בשכונה מרוחקת של נהריה המטפלת הייתה צריכה מישהו שייקח אותה לעשות קניות וסידורים ונוצר מצב שג'ינג'י פחות או יותר שהה בנהריה חצי שבוע וזה היה קשה ומעיק מאוד. אחרי שנים של התעקשות להמשיך לגור בבית שבנתה עם חמי ז"ל היא הבינה שאין ברירה והיא חייבת לעבור לגור אתנו. מזל שבזמנו בנינו מתחת לבית דירה קטנה ונחמדה שעד אז השכרנו.
המטפלת הקודמת לא אהבה את הרעיון של מגורים בקריה הקטנה שלנו ואחרי המון קשיים ובעיות מצאנו מטפלת חדשה והכל היה טוב עד שלפני שבוע בערך חמותי התחילה לדרוש שניקח אותה הביתה ולהתלונן שמחזיקים אותה פה בכוח ולמה לא נותנים לה לחזור הביתה.
כל ההסברים ההגיוניים שלנו לא עוזרים. היא לא זוכרת שהבית בנהריה מושכר שהיא כבר לא יכולה לגור רחוק מאתנו ואתמול התברר שהיא אפילו שכחה שהיא אלמנה. אני צריכה לחזור לאבא היא אמרה לבעלי הוא לא יסתדר לבד בבית.
היא גם כל הזמן כועסת ונרגנת ומתלוננת ומנסה לקום וללכת בלי תמיכה מה שבמצבה מאוד מסוכן כי היא ממש לא יציבה על הרגליים ועם מצב העצמות שלה היא עלולה ליפול ולשבור משהו. היא כאילו חזרה עשרים שנה אחורה וכל השנים האחרונות נמחקו מזיכרונה. היא לא זוכרת שיש לה דלקת פרקים ועוד כל מיני בעיות רפואיות שצריכות טיפול והשגחה, היא פשוט רוצה לחזור הביתה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה