יום שבת, 28 באוגוסט 2021

השואב שלי

 נמאס לי לגמרי משואב האבק הישן שלנו. קניתי אותו ממש מזמן כשעוד לא היו לנו כלבים ומאז עברו שנים, הוא התעייף והזדקן, ולאחרונה הופיעו בשוק שואבי אבק חדשים וחתיכים עם בטריות, בלי חוט חשמל מבאס שנגרר אחריך. בהתחלה התלהבתי מאוד, אבל אחרי בירורים וחקירות התבררו שני דברים: השואבים המודרניים נורא יקרים, והבטריות המהוללות הללו הן עניין די בעייתי. הן נגמרות, הן זקוקות להטענה תכופה, והן ממש ממש יקרות.

החלטתי לשמוע לעצתה של מדריכת הפלדנקרייז שלי (אין לי מושג למה התחלנו לדבר על שואבי אבק אבל משום מה זה מה שקרה) ולקנות שואב אבק עם חוט חשמל, אבל בעיצוב מודרני, כלומר שואב מוט חתיך וחטוב, והכי חשוב, חזק. אחד שלא יפסיק לשאוב אחרי רבע שעה וידרוש מנוחה של שעה. חפרתי באינטרנט וגיליתי אחד כזה בדיוק. נראה כמו שואב אלחוטי, אבל עם חוט חשמל (באורך 8 מטר!) ועולה חצי משואב אלחוטי. והכי טוב - תוספת של עוד כמה שקלים ושולחים לי אותו הביתה. קניתי!

דקה אחר כך כל משפחתי היקרה ששמעה על הרכישה שלי התנפלה עלי. עבדו עליך, מכרו לך שואב מעפן, למה לא קנית משהו מודרני וטוב במקום הדבר העלוב והזול הזה? והגדיל לעשות בעלי היקר שלדעתו אני בכלל לא זקוקה לשואב חדש, ולמה שלא אמשיך לטאטא כרגיל את כל השערות של הכלבים? וחוץ מזה בטח עבדו עלי, ואני לא אקבל בסוף את השואב והלך הכסף, ושאני אגיד תודה אם לא יורידו לי דרך הכרטיס אשראי עוד כספים, ואם לא די בכך הציק לי גם עם האחריות, מה איתה? יש אחריות לחמש שנים, ומה ההספק של השואב? אין לי מושג ומה זה חשוב בכלל, אני שואבת בו שערות של כלבים לא בולי עץ. 


שבוע אחר כך הופיע השואב שלי במשלוח עד הבית, והתברר שהוא לא רק יפה ונוח וקל להפעלה אלא גם חזק ונוח לניקוי ויעיל. אפילו צץרץ שהסתייג קשות מהרכישה שלי השאיל אותו לניקוי הדירה שלו והתפעל מהיעילות שלו.

חוץ מעניין השואב אין הרבה חדש אצלנו. חם ומעצבן, מזיעים המון ומנסים להישאר כמה שיותר במזגן. צץרץ והחברה שלו שגרה אצלו רצים לאחרונה מחתונה לחתונה, ובין לבין עושים בדיקות קורנה. פעם חבר של צץרץ התברר כחולה, ופעם קולגה של החברה שלו סיפרה שהשותפה שלה לדירה חולה, ולכן גם החברה צריכה להיבדק. עד עכשיו כולם יצאו שליליים, תודה לאל. מחר שוב בדיקת קורונה, הפעם לעוגי שמקום העבודה שלו שלח אותו להיבדק במצוות משרד הבריאות. נקווה ששוב תהיה תוצאה שלילית ואמרו אמן.

והכי חשוב, במצוות רופא המשפחה הלכנו לרופא עור כדי שג'ינג'י ייבדק ביסודיות. הרופא נמצא בדליאת אל כרמל. הסתבכנו שם כהוגן בגלל שאין שלטי רחוב עם שמות, ואין חנייה, והרחובות נורא צרים ומפותלים, וגם הוויז התייאש כי לא היה לו ווי. פיי. אבל בסוף הגענו. הרופא בישר לג'ינג'י שהתקבלה תשובה מהביופסיה והכל בסדר, זה לא ממאיר והכל נראה אצלו בסדר אבל כדאי שיתחיל למרוח על עצמו קרם שיזוף עם מקדם הגנה גבוה. גם בדרך חזרה התברברנו קצת אבל אכלנו פיתה דרוזית עם לבנה וחזרנו הביתה בשלום, שמחים וטובי לב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה