יום חמישי, 10 ביוני 2021

אבא והחתול


לפעמים נדמה לי שרק לי קורים דברים כאלה הזויים. וזה מה שקרה, אתמול סיפרו לי הורי שהם ראו חתול קטן נכנס אליהם לדירה. הם גרים בקומה שניה ובדרך כלל הדלת סגורה אבל הפעם הם פתחו אותה כי הגיע משלוח של ציוד לאימא שלי שיושבת בכיסא גלגלים.

אחרי שהשליח שהביא את החיתולים וכל השאר הלך אבא הסתובב וחיפש את החתול, לא מצא אותו והחליט שהחתול הסתלק כנראה והכל בסדר.

בלילה אימא שישנה בחדר נפרד ממנו במיטה מיוחדת לנכים העירה אותו וסיפרה שהיא מרגישה שמישהו הולך עליה וכשהדליקה אור ראתה שזה החתול. אבא קם ומצא את החתול על אדן החלון במטבח ובמקום להניח לו לצאת החוצה הוא סגר משום מה את התריס וניסה לתפוס את החתול בידיו. רעיון גרוע מאוד! החתול לא אהב את העניין ונשך אותו וגם שרט והתפרע כהוגן כשאבא תפס אותו בזנב והשליך אותו החוצה. אבא דימם נורא מהשריטות כי הן היו עמוקות והוא לוקח תרופה נגד קרישים מה שגורם לו לדמם מאוד.

השעה הייתה שלוש לפנות בוקר והורי התקשרו למד"א ששלחו איזה מתנדבת שחבשה את אבא ואמרה שיהיה בסדר, עוד טעות. למחרת שמעתי את הסיפור ושכנעתי את אבא ללכת לאחות קופת חולים. האחות שמעה את הסיפור ושלחה אותו מיד לרופא שנתן לו זריקת טטנוס ואנטיביוטיקה ודרש שיסע מיד לחיפה למשרד לבריאות הציבור לקבל זריקת טטנוס. אבא כבר בן 88 וקשה לו לנסוע מחוץ לקריה ולכן הזעקתי את בעלי שלמרבה המזל היה פנוי והם נסעו יחד לחיפה. ההפניה שאבא קיבל לא הייתה מספיק ברורה והייתי צריכה ליצור קשר בין המרפאה של קופת חולים למשרד שממונה על חיסוני כלבת ובסופו של דבר הכל הסתדר ואבא קיבל את החיסון נגד כלבת ובשבוע הבא יקבל עוד זריקות אבל הרופאה שם החליטה שזה לא מספיק ועליו לקבל עוד זריקות שימנעו זיהום שעלול להגיע מהשריטות והנשיכות שאבא קיבל. את הזריקות אפשר לקבל רק במיון ולכן אבא וג'ינג'י נסעו לבית חולים כרמל וחיכו שם שעות ממושכות עד שאבא קיבל את הזריקות ההן. בינתיים אני הייתי צריכה לטפל באימא שיושבת כאמור בכיסא גלגלים וצריך לעשות בשבילה הכל. למזלי המטפלת שהורי שכרו הגיעה להחליף לה חיתול, זה סיפור נורא מסובך וקשה וצריך שניים לעשות את זה, והכי קשה היה להרגיע אותה כי היא הייתה נורא עצבנית ולחוצה ודאגה מאוד לאבא והאשימה את עצמה בכל הסיפור המשונה הזה. עשיתי כמיטב יכולתי וחוץ מזה הייתי צריכה לדאוג גם לכלבים ולעשות אתם סיבוב קטן ולהאכיל אותם, ולעשות קניות ולטפל בעוד כמה סידורים. היה יום עמוס ולחוץ מאוד.

סוף טוב הכל טוב, אבא וג'ינג'י חזרו, עייפים אך בריאים ושלמים ובשבוע הבא נאלץ למצוא לאבא סידור כדי שהוא יקבל את שאר הזריקות. ביום ראשון יסיע אותו צץרץ ואחר כך כבר נראה.

הלקח מכל אותו סיפור הוא שאסור בשום פנים ואופן לתפוס חתולים בזנב וכדאי מאוד לא לעצבן אותם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה