יום חמישי, 4 בנובמבר 2021

יום הולדת חגיגה נחמדת

 ביום שלישי השבוע מלאו לי 65. משום מה השנה החליט ג'ינג'י שאת יום ההולדת הזה נחגוג כהלכה. בדרך כלל אנחנו די מחפפים ימי הולדת אבל השנה הוא השקיע, ביקש מצץרץ וחברתו לקנות עוגות, טרח להתקשר לתיאטרון הצפון להזמין כרטיסים להצגה, והגדיל לעשות ועשה מנוי בתיאטרון של 'יד לבנים' ביגור. תכננו גם ללכת למסעדה בחיפה, אבל הגיעה אלינו קבוצה של תיירים ובמקום טיול לחיפה אכלנו בזריזות במסעדה מזרחית ונסענו למרכז המבקרים רק כדי לחכות שם שעה וחצי עד שהקבוצה הגיעה, וגם אז רובם בכלל לא רצו את הפעילות. מילא, הם הסתפקו בקניות צנועות ומזל שעוגי היה בבית ולקח את הכלבים לסיבוב.


למחרת נסענו צפונה לקנות כל מיני דברים שחסרו לנו ובדרך חזרה עצרנו במסעדה שהייתה אמורה להיות מסעדה איטלקית אבל מסתבר שהבעלים התחלפו והיא הפכה למסעדה שנקראת אינדיאני ומגישה אוכל אמריקאי משובח. המקום הפתיע מאוד לטובה ורק במזל היה שם פתוח כי בדרך כלל הם סגורים בימי רביעי. היינו כמעט לבד, הייתה מוזיקה נעימה ושקטה והאוכל היה נהדר. ג'ינג'י חובב הבשר כמעט התעלף מעונג בגלל הסטייק העבה והטעים שקיבל, ואני נהניתי מאוד מהטאקו עם בשר העוף שהיה מתובל בטוב טעם. בערב הלכנו להצגה שנקראת 'אהבה'. משהו קליל ונחמד ולא ארוך מידי. היה כיף להתלבש יפה ולצאת לבלות. שנים שלא עשינו זאת.

אם לא די בכל השמחות הללו גם אחי הגיע לפני כמה ימים לביקור מאמריקה, ולמרבה השמחה הוא הספיק להתחסן פעם שלישית והוא לא צריך בידוד. הוא עזר לאבא לעשות סדר בבית ולזרוק המון חפצים מיותרים. למרבה הצער חלק מהם הם נעליים של אימא שבזמנו התחרתה בתאוות הנעליים של אימלדה מרקוס. אחי תרם אותם לחנות הבגדים יד שניה של ויצ"ו וזה עצוב אבל היה הכרחי כי אימא למרבה הצער לא תוכל ללכת יותר.

הבוקר קמתי ובדקתי את חשבון הבנק וגיליתי לשמחתי שסוף סוף קיבלנו כסף מחברת הביטוח, פדיון של פוליסת ביטוח חיים שג'ינג'י עשה עוד במאה הקודמת. סוף סוף אין לנו משיכת יתר. זה לא יחזיק הרבה, אבל זה ממש תענוג. בערב נקפוץ עם אחי לבקר את בת דודתי שעברה לא מזמן דירה וגם עשתה ניתוח להחלפת הברך. מזמן לא ראיתי אותה ובטח יהיה כיף. שרק ימשיך ככה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה